top of page
Gotowa do pracy.

O mnie

Dzień dobry, mam na imię Marta, mam 47 lat i jestem rodowitą płocczanką. Osiedle Dworcowa, a dokładniej ulica Mickiewicza, to mój „dom rodzinny”. Na Międzytorzu, w Szkole Podstawowej nr 2, przeżyłam wspaniałych 8 lat. W tej szkole większość swojego życia zawodowego spędziła moja Mama, pracując jako nauczycielka. Kiedy powstało tam gimnazjum Mama, jako nauczyciela klas 1-3, odnalazła swoje miejsce w płockiej „12” mieszczącej się przy ul. Brzozowej. Pracowała tam do emerytury. Tę szkołę ukończyła moja Córka, Julia – obecnie 20-letnia studentka Akademii Mazowieckiej na kierunku Pedagogika Specjalna.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni, bo mimo że z wykształcenia jestem ekonomistką po płockiej Politechnice, to moja droga zawodowa związana była i wciąż jest z edukacją. Zawsze ciągnęło mnie w stronę pracy z ludźmi, dlatego ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach Szkolenia i Coaching, Pedagogika, Doradztwo Zawodowe, Szkoła Trenerów Biznesu.

 

Od dziecka kocham też zwierzęta. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. Uwielbiam je obserwować i wiele się od nich uczę. Zawsze starałam się pomagać tym potrzebującym, mając świadomość, że podobnie jak dzieci, bardzo często są one zdane na łaskę oraz niełaskę człowieka i bywa, że padają ofiarami, które bez wsparcia nie dadzą sobie rady.

 

Może los tak chciał, a może moja podświadomość to sprawiła, że w życiu udaje mi się łączyć te dwie pasje w pracy zawodowej. Od ponad trzech lat jestem kierowniczką płockiego Schroniska dla Zwierząt, w którym dbam o zapewnienie im dobrostanu i możliwie jak najlepszego komfortu przebywania w miejscu, którego bądź co bądź, domem nazwać nie można. Staram się także rozwijać to miejsce, organizując warsztaty i różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne skierowane do płocczan w każdym wieku.

 

Pomaga mi w tym założone przeze mnie w 2017 roku Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom, którego poza głównym celem statutowym, którym jest ochrona zwierząt, jest także edukacja. To w ramach Stowarzyszenia organizowałam konferencję „Dobro Zwierząt Wspólna Sprawa”, cykle projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, szkolenia dla policjantów, prokuratorów, sędziów, strażników miejskich oraz pracowników Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej z zakresu prawnej ochrony zwierząt.

 

Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom i moje starania sprawiły, że w 2019 roku w płockim Schronisku pracę rozpoczęli Wolontariusze, którzy do dziś wspierają naszych Podopiecznych. Przez pewien czas prowadziłam także program edukacyjno-informacyjny „Kocham Zwierza”, na antenie Radia Płock FM. Jako kynopsycholog, zawsze służę wsparciem i przekazuję swoją wiedzę i doświadczenie zarówno Pracownikom Schroniska czy Wolontariuszom, jak i każdemu, kto odwiedza nasze Schronisko i jest otwarty na rozmowy na temat psich i kocich potrzeb.

Będąc od lat mocno związana ze środowiskiem prozwierzęcym, od dawna obserwuję, jak dużym problemem jest bezdomność zwierząt. Ofiarami tej sytuacji są oczywiście zwierzęta, ale my ludzie także ponosimy tego ogromne koszty – zarówno emocjonalne, jak i finansowe. Dlatego też podejmuję szereg działań wykraczających poza granice naszego miasta, które mają na celu doprowadzenie do zmiany systemu ochrony zwierząt w Polsce. Możecie zobaczyć mnie m.in. w Sejmie czy Senacie, bo to tam stanowione jest prawo. Jestem też na ulicach podczas manifestacji czy w mediach lokalnych, gdzie głośno mówię o problemie bezdomności zwierząt i wskazuję, wraz z innymi ludźmi działającymi na rzecz poprawy tej sytuacji, możliwe rozwiązania. Takim projektem jest współtworzony przeze mnie „PiESEL – nadaj zwierzęciu tożsamość” – ogólnopolska kampania społeczna mająca na celu wprowadzenie obowiązku czipowania psów i kotów oraz utworzenie krajowego rejestru tych zwierząt.

 

Jeśli dobro zwierząt leży Ci na sercu, zapraszam do wspólnych działań.

Do zobaczenia!

bottom of page